Michaela Pejřimovská

Jsem dula, laktační poradkyně, poradkyně při nošení a poskytovatelka vaginální napářky. Jsem také mámou 3 leté dcery Eleanor. Pořádat víkendové předporodní kurzy bylo mým snem již od těhotenství, kdy jsem sama podobný absolvovala. Připravovat páry na těhotenství, porod a rodičovství je něco, co mě naplňuje absolutní radostí. Vlastní zkušenost je nepřenosná.

Z pozice duly poslední měsíce bedlivě sleduji a nechávám se fascinovat procesy každé jedné ženy při porodu. Sleduji kontext porodů v porodnici a jak do něj vstupují příběhy konkrétních žen. Ráda bych rodičům předala všechny důležité, vědou podložené informace s důrazem na individualitu, jedinečnost a vyjímečnost každé porodní a rodičovské zkušenosti. Porod není žádná přednastavená tabulka, ale zcela jedinečný proces se zcela jedinečným koncem, ale i začátkem.

Nikola Minaříková

Jsem dula a laktační poradkyně, ale v prvé řadě jsem máma dvou dětí, Vincenta a Matildy. To oni dva mě přivedli na cestu, po které jdu. Bez nich by žádný Porod s láskou nebyl. Prožila jsem dva odlišné porody a přístupy jak od sebe samé, tak od porodních asistentek a lékařů. S Viním jsem si prošla vyvolávaným a lékařsky vedeným porodem, s Matí jsem naopak poznala jaké to je porodit si svoje děťátko do svých rukou v bezpečí domova. Dělá mi radost, jak se ženy čím dál více připravují na samotný porod. Nejde ale oddělit porod od šestinedělí, proto jsem nesmírně šťastná, že vás v našem kurzu celým tímto fascinujícím procesem provedeme.

Ve chvíli kdy se mi na těhotenském testu poprvé objevily dvě čárky, uvědomila jsem si, že jsem doopravdy těhotná a začalo se mi objevovat veliké množství otázek. Jakou porodnici si vybrat a kdy se do ní registrovat? Je dobré mít svou porodní asistentku, dulu nebo rovnou obě dvě? K čemu slouží porodní přání a je k něčemu ho mít? Jaké mám práva při porodu? Jsou vyšetření v těhotenství povinná a musím všechna podstupovat? Jak poznám porod, budu umět při porodu správně dýchat a zvládnu to vůbec? A co přijde v šestinedělí?

Většinu těchto otázek si pokládá každá žena, která čeká miminko. Zaměřily jsme se na ně v našich kurzech. Projdete s námi nejen přípravou k porodu, ale také šestinedělím a kojením. Obojí jde ruku v ruce a jedno bez druhého nemůže být.

Máte nějaké otázky?