O kurzu

Jediný komplexní předporodní víkendový kurz, který Vás připraví nejen na porod, ale i šestinedělí a dlouhodobé kojení.

Do kurzu jsme aplikovaly nejen roky vzdělávání, ale také poznatky z terénu a vlastní praxe dul a laktačních poradkyň. Jako mámy zároveň chápeme jak křehké období toto je a jak může dostatek pozornosti vůči kritickým situacím pomoct se v nich lépe orientovat nejen jako máma nebo táta, ale i jako pár takový.

Kurz je dostatečnou přípravou (nejen) na porod a kojení i v případě, že žádné další kurzy nebo konzultace s odborníky neabsolvujete. Z kurzu si odnesete podrobná skripta, skvělý zážitek a pozitivní naladění na porod a šestinedělí. Součástí kurzů je také občerstvení, komplex videonahrávek od oborníků ze sdružených oborů a telefonická podpora lektorky do doby Vašeho porodu.

V centru komunitní školy na Praze 9, v Třeboradicích

Občerstvení a skripta zajištěny

Přijďte na předporodní kurz

Těšíme se na osobní setkání v kouzelném prostoru v pražských Třeboradicích.

Harmonogram kurzu

Sobota
10:00 Představení
11:00 Vyšetření v těhotenství
12:30 Oběd
14:00 Příprava na porod a závěr těhotenství
15:30 Porod
17:00 Konec

Neděle
10:00 První momenty a dny po porodu
12:00 Šestinedělí
13:00 Oběd
14:30 Kojení od miminka a dál
16:00 Otázky na závěr
17:00 Konec

Kurz je primárně určený pro páry, je ale možné se ho zúčastnit třeba s kamarádkou nebo i samostatně.

Cena
5 400 Kč pro pár
3 200 Kč pro jednotlivce

Jak vznikl Porod s láskou?

Ačkoliv je předporodních kurzů už bezpočet, pořád jsme jako duly a laktační poradkyně, které pracují s páry i po jiných předporodních kurzech, měly pocit, že je stále „co doplňovat“. Přišlo nám, že páry často naráží na X různých způsobů a směrů, kterými se vydat za „ideálním bezbolestným porodem“, až se mohou cítit všemi těmi technikami a domácími cvičeními přehlceně a demotivovaně. Chtěly jsme, aby vznikl kurz, který bychom my samotné absolvovaly bez mrknutí oka. Chtěly jsme, aby vznikl kurz, který má všechno, co pár v těhotenství potřebuje a ještě o kousek navíc.

Náš předporodní kurz je zaměřený na informace a individualitu každého z nás, individualitu v limitech, kterými jsme schopni zvládat a ukotvovat naše životní situace. Jsme zaměřeni na hledání způsobů, jakými zvládnete s novou životní rolí, blížícím se porodem a novým přírůstkem do rodiny pracovat vy konkrétně. Jsme zaměřeni na podávání informací, které Vám pomohou vyznat se v situacích, které jsou s těhotenství, porodem a šestinedělím spojení. Všechno tohle v kombinaci s dobrým jídlem, které Praha nabízí, příjemnou atmosférou a klidným prostředím.

Nikdo Vám nikdy nemůže zaručit, že bude Váš porod probíhat podle představ. Ani sdělit jak přesně bude Váš porod probíhat. Naše předporodní kurzy Vám ale rozhodně dokáží zajistit kvalitní informační a emoční podporu tak, že budete schopni mít svůj porod, ať už jakýkoliv, ve svých rukách. Tak, že budete s partnerem vědět, co zhruba můžete od rodičovství očekávat a kam se obrátit v momentě, kdy si nebudete vědět rady.

Úkolem našeho předporodního kurzu není naučit ženy světoznámé a univerzální techniky k tomu, aby porodním procesem propluly na duhovém obláčku. Rády bychom ženy a jejich partnery naučily pracovat se svým tělem a bolestí, která k porodu patří, nástroji, které umí, a mají v sobě. Pomocí klidu a trpělivosti, pomocí nástrojů, které má po ruce zrovna ten jeden konkrétní pár, pomocí nástrojů, které jsou tomuto jednomu páru komfortní a také jsou pro tento jeden pár proveditelné.

Michel Odent ve své knize „Láska jako věda“ také shrnuje několik vědeckých prací, které prokázaly, že čím bolestivější porod žena má, tím více endorfinů se nachází nejen v jejím těle, ale také v mateřském mléce, které miminko bezprostředně po porodu pije. Bolest při porodu je žádoucí, není to nic, čemu se chceme vyhnout. Je to jen něco, co se chceme naučit přijímat. A cesta k přijímání porodní bolesti může začít třeba právě na našem předporodním kurzu Porod s láskou.

Kdo vás kurzy provede?

Jsme Niki a Míša, duly a laktační poradkyně. Naším cílem je dodat vám v těhotenství a mateřství podporu a pocit, že se máte vždy na koho obrátit. Že v tom nejste sama.